بیمه بدنه و به خصوص بیمه بدنه خودرو یا ماشین یکی از مهم‌ترین بیمه‌های موجود است. با خرید بیمه بدنه خودرو می‌توانید از ماشین خود بسیار بهتر و بیشتر مراقبت کنید. امروزه اتوموبیل‌ها یکی از دارایی‌های ارزشمند هر فرد محسوب می‌شوند. به همین دلیل قیمت بیمه بدنه خودرو نیز، مطابق با این نوسانات تغییر کرده است. بسیاری از افراد، بخش زیادی از درآمد و پس انداز خود را صرف خرید ماشین می‌کنند و گاهی برای داشتن یک ماشین بهتر، از بسیاری چیزها چشم پوشی کرده‌اند. برای عده دیگری نیز، ماشین‌ها حکم سرمایه را دارند و قرار است در موعد مناسبی به مالک خود سود مورد نظر را برسانند. در تمام این موارد آنچه که اهمیت دارد، راه و روشی برای نگهداری بهتر و ایمن‌تر ماشین است. به همین دلیل در کنار انواع بیمه، بیمه بدنه خودرو نیز شکل گرفت. محاسبه بیمه و خرید آنلاین بیمه بدنه را می‌توانید به سرعت و با بهترین قیمت، در سایت بیمه ماهان انجام دهید.

چرا بیمه خودرو مهم است؟

خرید بیمه بدنه خودرو یکی از مهم‌ترین روش‌های حفاظت از هر خودرویی است. چرا که بیمه درواقع برای پوشش دادن به خلاهای موجود در دیگر بیمه‌ها همچون بیمه شخص ثالث تعبیه شده است. از سوی دیگر با توجه به شکاف طبقاتی موجود در بازار خودرو ایران، داشتن بیمه و پرداخت هزینه بیمه خودرو به نفع دارندگان بسیاری از خودروهاست. چرا که بیمه خودرو می‌تواند در زمان بروز حادثه کارایی بسیار زیادی داشته باشد.

از طرف دیگر با خرید آنلاین بیمه بدنه و استفاده از پوشش‌های بیمه طیف وسیعی از مزایا را خواهید داشت. از پاشیده شدن رنگ و قیر گرفته تا تصادف‌های سنگین و دزدیده شدن ماشین. تمام این‌ها می‌تواند با خرید بیمه بدنه به سرعت و با بهترین شرایط رفع رجوع شود. با استعلام بیمه بدنه خودرو و خرید بیمه، از ماشین که دارایی با ارزش‌تان است، به خوبی مراقبت خواهید کرد.

پوشش خرید بیمه

مهم‌ترین سوال درباره خرید بیمه خودرو می‌تواند همین موضوع باشد. بیمه در برابر چه خسارت‌هایی از ماشین من مراقبت خواهد کرد؟ در مجموع با پرداخت هزینه بیمه بدنه می‌توانید از دو نوع پوشش اصلی و فرعی استفاده کنید. در ادامه از مهم‌ترین پوشش‌های بیمه بدنه که پس از خرید بیمه و پرداخت هزینه بیمه بدنه، وجود دارد، برایتان گفته‌ایم.

خرید آنلاین بیمه بدنه خودرو با پوشش اصلی

همواره سوال می‌شود چه مشکلاتی درباره ماشین خود را در صورت بروز می‌توان توسط بیمه حل و فصل نمود. در این پوشش بیمه بدنه خودرو موضوعات گوناگونی به شرح زیر مورد توجه قرار گرفته است:

1- پوشش حادثه و خرید بیمه بدنه خودرو

در بیمه با پوشش اصلی، اگر خودرو با یک جسم سخت چه ثابت و چه متحرک تصادف کند، واژگون شود و یا سقوط کند، شامل این بخش از محاسبه بیمه قرار خواهد گرفت. با استعلام بیمه بدنه خودرو می‌توانید قیمت دقیق این خدمات را بیابید.

2- پوشش آتش سوزی، صاعقه و انفجار در بیمه خودرو

همان طور که برای خانه و املاک خود می‌توانید بیمه آتش سوزی بگیرید؛ با خرید بیمه بدنه نیز می‌توانید در پوشش اصلی ماشین خود را بیمه آتش سوزی، انفجار و صاعقه کنید. در زمان محاسبه بیمه خودرو حتما این مورد را در نظر داشته باشید.

3- سرقت کلی اتوموبیل و بیمه بدنه

بی شک یکی از بهترین پوشش‌های بیمه خودرو می‌تواند بیمه سرقت و دزدی اتوموبیل باشد. با این بیمه اگر ماشین دزدیده شود و یا حین سرقت به آن آسیبی برسد، بیمه آن ‌را پرداخت خواهد کرد.

پوشش فرعی بیمه

در کنار پوشش‌های اصلی، پوشش فرعی بیمه خودرو نیز وجود دارد که در ادامه از آنها برایتان گفته‌ایم.

1- پوشش سرقت درجا لوازم و قطعات وسیله نقلیه در هزینه بدنه خودرو

در صورتی که خودرو به صورت کامل دزدیده نشود و فقط بخش‌هایی از آن را ببرند، پوشش فرعی بیمه آن‌را تحت الشعاع قرار خواهد داد.

2- پوشش هزینه ایاب و ذهاب خودرو و محاسبه بیمه بدنه

در زمان‌هایی لازم است ماشین را با جرثقیل جا به جا کنید که این هزینه نیز تحت پوشش بیمه است. با استعلام بیمه و پرداخت هزینه بیمه بدنه از پوشش‌های عالی آن بهره‌مند شوید.

3- شکست شیشه‌های وسیله نقلیه در بیمه

در صورت بروز حادثه‌ای اگر شیشه‌ها بشکند و آسیب ببیند، پوشش بیمه می‌تواند بسیار کارساز باشد. ذکر این نکته ضروری است که در بسیاری از خودروها، حتی گرم و سرد شدن معمولی هوای بیرون و داخل اتاق خودرو می‌تواند باعث شود که به این پوشش بیمه نیاز داشته باشید.

4- بیمه بدنه خودرو و پوشش نوسانات قیمت

در بازار پرتلاطم خودرو ایران، هر زمان ممکن است ماشین شما ناگهان گرانتر و یا ارزان‌تر شود. در هر صورت برای پوشش هزینه‌ها و استفاده از تعرفه‌ها، بهتر است قیمت روز را در نظر بگیرید. به همین دلیل در زمان خرید و استعلام قیمت بیمه خودرو، می‌توانید از این بند استفاده کنید.

5- خرید بیمه بدنه و پوشش هزینه توقف جهت خودروهای بارکش و اتوکار

به هر دلیل، مانند دستور پلیس راهبر؛ آب و هوا و... ممکن است ماشین‌ها نتوانند به موقع و در زمان مقرر به مقصد مورد نظر برسند. در این شرایط بیمه می‌تواند هزینه توقف خودرو را بپردازد و از ایجاد خسارت‌های بعدی جلوگیری کند.

6- استعلام بیمه و خطراتی مانند رنگ، مواد شیمیایی و اسیدپاشی

گاهی ممکن است به صورت سهوی و یا عمدی (البته نه توسط مالک)، بدنه ماشین آسیب ببیند. در این شرایط برای درست کردن رنگ ماشین نیاز به انجام امور تخصصی است. در این شرایط بیمه هزینه مورد نظر را پرداخت خواهد کرد.

7- محاسبه آنلاین بیمه بدنه خودرو و بلایای طبیعی مانند سیل، زلزله و آتشفشان

بی شک بلایای طبیعی یکی از مهم‌ترین و آسیب رسان‌ترین موضوعاتی هستند که می‌توانند به خودرو شما آسیب برسانند. زلزله و خطر ریختن آوار، سیل و حتی آتشفشان که شاید در سرزمین ما اتفاقی غریب به نظر برسد. با خرید بیمه می‌توانید در برابر تمام این موارد ایمن باشید.

8- پوشش حذف استهلاک در خودرو

در صورتی که خودرو سواری شما 45 درصد و یا بیشتر تخفیف بیمه داشته باشد می‌توانید از این بند هم استفاده کنید. لازم به ذکر است که در زمان محاسبه بیمه بدنه در این بند، استهلاک لاستیک و باطری لحاظ نمی‌شود. با استعلام بیمه خودرو می‌توانید مبلغ دقیق این خدمات را بدانید.

9- قیمت بیمه و پوشش حذف فرانشیز

این بند از قیمت بیمه بدنه نیز برای خودروهایی است که 45 درصد و یا بیشتر تخفیف دارند. حذف فرانشیز شامل خطرات اصلی البته به جز سرقت کلی و جزیی و صدمات اصلی است. پوشش‌های اضافی بیمه و گواهینامه نیز در این دسته قرار نمی‌گیرند.

10- بیمه خودرو و پوشش ترانزیت

اگر با ماشین خود به خارج از مرزهای ایران سفر می‌کنید، این بیمه مخصوص شماست. البته این بیمه شامل دزدیده شدن کلی و جزیی خودرو در خارج از ایران نمی‌شود. استعلام بیمه بدنه خودرو مبلغ دقیق این موارد را برایتان مشخص خواهد کرد.

11- بیمه حوادث شخصی در خرید بیمه بدنه

در صورتی که شما به عنوان راننده مقصر آسیب ببینید، بیمه می‌تواند برای جبران خسارت‌های به وجود آمده کنارتان باشد.

12- محاسبه بیمه با پوشش میخ‌کشی یا خط و خش

در صورتی که بدنه خودرو شما توسط جسم نوک تیزی آسیب ببیند، بیمه می‌تواند برای رفع و حل آن کنارتان باشد.

بیمه بدنه خودرو چگونه پرداخت می‌شود؟

پرداخت خسارت بیمه بدنه در چهار دسته زیر می‌تواند انجام شود. این پرداخت بسته به تعرفه‌ها و قراردادهایی دارد که در زمان استعلام بیمه بدنه و خرید بیمه بدنه داشته‌اید. قیمت بیمه بدنه نیز در پرداخت هزینه نهایی بیمه خودرو، موثر است. ضمنا با خرید آنلاین بیمه بدنه نیز می‌توانید اطلاعات لازم را درباره این بیمه به دست بیاورید.

1- محاسبه بیمه خودرو اگر شما راننده مقصر باشید

زمانی که تصادفی اتفاق می‌افتد و شما راننده مقصر هستید، بیمه شخص ثالث خسارت طرف مقابل را چه جانی و چه مالی پرداخت خواهد کرد. اما ماشین شما اگر آسیب دیده باشد، تنها در صورت داشتن بیمه، قابل پرداخت است. در نتیجه اگر بیمه خودرو نداشته باشید و تصادف کنید، پرداخت تمام هزینه‌ها به عهده خودتان خواهد بود.

2- شما مقصر نیستید اما پوشش بیمه راننده مقصر، کافی نیست

در مواردی ممکن است شما مقصر نباشید اما ماشین‌تان آنقدر آسیب دیده باشد که بیمه راننده مقصر قادر به پوشش آن نباشد. در اینجا اگر قبلا برای خرید بیمه بدنه اقدام کرده باشید، بیمه خودرو مازاد هزینه مورد نیاز را پرداخت خواهد کرد.

3- خرید آنلاین بیمه بدنه و زمانی که راننده مقصر فرار کند

گاهی در تصادفات رانندگی، ممکن است خودرو شما آسیب ببیند اما راننده مقصر هم فرار کرده باشد. مثلا وقتی که ماشین‌تان را در جای پارک می‌کنید و وقتی برمی‌گردید متوجه می‌شوید کسی به ماشین شما آسیب زده و فرار کرده. در این شرایط شما می‌توانید از بیمه برای جبران خسارت‌ها استفاده کنید. البته فراموش نکنید که تخفیف‌های بیمه خودرو شما در این شرایط نیز از بین خواهد رفت. با محاسبه بیمه به صورت سریع و خرید آنلاین بیمه بدنه می‌توانید ماشین‌تان را در این مواقع به سرعت تعمیر کنید.

4- بیمه خودروهای لوکس

از سال 1395 قانونی تصویب شد که به دنبال آن ماشین‌هایی که ارزش آنها نصف یک دیه کامل بود به عنوان ماشین متعارف شناخته می‌شود. مثلا اگر دیه 500 میلیون تومان باشد، ماشین‌هایی که نهایتا 250 میلیون هستند ماشین متعارف می‌باشند. حال اگر قیمت خودرو شما بیش از این مبلغ است، باید حتما بیمه داشته باشید تا در زمان بروز حادثه بخشی از خسارت را خودتان را توسط بیمه که قبلا توسط خرید بدنه انجام شده است، پرداخت کنید. درواقع راننده مقصر تنها ملزم به پرداخت بخش متعارف خسارت‌های شماست و اگر بیش از آن به ماشین‌تان آسیب برسد، جبران خسارت‌ها بر عهده خود شماست. در نتیجه با توجه به قیمت بیمه و خرید آنلاین بیمه از ماشین خود بیشتر و بهتر مراقبت کنید.

پس از خرید آنلاین بیمه خودرو چگونه برای دریافت بیمه اقدام کنیم؟

معمولا کارشناسان بیمه پیشنهاد می‌کنند که برای خسارت‌های بیش از سه میلیون تومان، از تخفیف‌های بیمه چشم پوشی کرده و آن‌را دریافت کنید. در این شرایط برای گرفتن خسارت بیمه حتما تا قبل از آنکه 5 روز از وقوع حادثه بگذرد، اقدام نمایید. قیمت آنلاین بیمه بدنه خودرو و آنچه که در زمان محاسبه بیمه توافق کرده‌اید، در اینجا نیز نقش دارد. در نتیجه در زمان خرید آنلاین بیمه بدنه حتما تمام موارد را به خوبی بررسی کنید. شیوه ارائه درخواست پرداخت هزینه بیمه به شرح زیر است:

  • 1- اگر تصادف کرده‌اید و یا به شکلی آسیب دیده‌اید، با پلیس تماس بگیرید تا برای تهیه گزارش و مشخص کردن مقصر و زیان دیده به محل حادثه بیاید. دریافت گزارش پلیس می‌تواند بسیار کمک کننده باشد. درواقع با گزارش پلیس و استعلام بیمه می‌توانید از بیمه استفاده کنید.
  • 2- اگر شرکت بیمه شما خدمات سیار دارد، با بیمه تماس بگیرید تا در محل حادثه حضور پیدا کرده و برای پرداخت خسارت‌ها همراه‌تان باشد. محاسبه بیمه بدنه به صورت آنلاین نیز انجام می‌شود.
  • 3- اگر بیمه شما، خدمات سیار ندارد، در اسرع وقت به نزدیک‌ترین دفتر بیمه بروید تا پس از پر کردن فرم‌های مربوطه پرداخت خسارت شما با توجه به قیمت بیمه بدنه و استعلام بیمه خودرو انجام شود.
  • 4- اگر شدت آسیب وارد شده به خودرو شما زیاد است، می‌توانید با جرتقیل یا خودروبر، ماشین را به پارکینگ بیمه منتقل کنید تا پس از استعلام بیمه بدنه و بررسی کارشناسی آن، برای پرداخت خسارت، هزینه بیمه به شما پرداخت شود.

محاسبه بیمه چگونه است؟

حال اگر می‌خواهید برای خرید آنلاین بیمه بدنه اقدام کنید، بی‌شک می‌خواهید بدانید که بیمه خودرو شما چگونه و بر اساس چه اصولی محاسبه می‌شود. علاوه بر موضوعات کلی مانند، مدل، قیمت، سن خودرو و... موارد تخصصی زیر نیز برای تعیین قیمت بیمه بدنه موثر است:

1- فرانشیز بیمه‌ها در پوشش‌های اصلی و فرعی ممکن است اندکی متفاوت باشد. اگر دغدغه خاصی دارید و یا در این مورد سوال دارید، کارشناسان ما همراه‌تان خواهند بود تا با خرید آنلاین بهترین بیمه و استعلام بیمه بدنه به صورت کامل، هزینه بیمه را دریافت کنید.

2- سن راننده برای بیمه‌ها مهم است و می‌تواند حتی باعث دو برابر شدن فرانشیز شود. با خرید بیمه بدنه از بسیاری خطرها که رانندگان جوان را تهدید می‌کند؛ دور می‌مانید.

3- استهلاک لوازم خودرو از سال پنجم به بعد با درصد مشخصی در محاسبه بیمه لحاظ خواهد شد. در این مطلب به بررسی نکات مهم درباره بیمه پرداختیم. بیمه بدنه یکی از مهم‌ترین بیمه‌هاست که داشتنش می‌تواند از بسیاری مشکلات جلوگیری کند. در صورتی که برای خرید بیمه بدنه، استعلام قیمت بیمه بدنه و یا محاسبه آنلاین بیمه بدنه سوال دارید، بیمه ماهان می‌تواند در تمامی موارد کنارتان باشد.

منوی جستجوی پیشرفته

در حال بارگذاری ...